OSOZ-LON

LEKI ON-LINE
CENNIK

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

Leki on-line to rozwiązanie, które pozwala oferować pacjentom sprawdzanie dostępności leków w aptece oraz ich internetową rezerwację. Wprowadzenie rozwiązania zapewnia pacjentom swobodny dostęp do informacji o lekach z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili, przez 24 godziny na dobę.

Rozwiązanie jest w pełni zintegrowane z systemem aptecznym. Dzięki temu apteka może udostępnić on-line informacje o dostępności leków bezpośrednio z systemu aptecznego. Każda internetowa rezerwacja pacjenta jest też natychmiast widoczna dla farmaceuty w module „Sprzedaż”, skąd jest bezpośrednio obsługiwana.

W przypadku, gdy lek jest niedostępny w aptece, farmaceuta ma możliwość zaproponowania zamiennika lub – na podstawie otrzymanej rezerwacji – może zamówić brakujące leki w hurtowi. Pacjent na bieżąco otrzymuje powiadomienia e-mail informujące o tym, co dzieje się z jego zamówieniem.

PRZEWAGA SYSTEMU

W ramach rozwiązania apteka ma możliwość elastycznego dostosowania widoczności ceny leku dla pacjentów internetowych. Może skorzystać z opcji, by cena była zawsze dostępna on-line, ograniczyć jej widoczność (pacjent pozna cenę leku, gdy otrzyma odpowiedź z apteki) lub też nie pokazywać jej w ogóle (cena będzie widoczna dopiero po zrealizowaniu rezerwacji). Wyszukiwanie leków on-line oraz ich rezerwacja mogą zostać udostępnione pacjentom w dwóch wariantach, za pośrednictwem:

  • Strony internetowej apteki (tzw. wizytówki apteki dostępnej w OSOZ) – tak będą sprawdzać informacje pacjenci, którzy znają aptekę lub którym apteka przekaże adres swojej strony
  • Portalu KtoMaLek.pl – pacjent zainteresowany rezerwacją leków ma możliwość wyszukiwania leków w aptekach w okolicy. Pacjent udostępnia swoją lokalizację, co pozwala na wyświetlenie aptek w pobliżu, z informacją o dostępności leku.

Dla rozwiązania dostępna jest rekomendacja prawna, wyjaśniająca zgodność usługi z aktualnie obowiązującym prawem oraz opinia Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

KORZYŚCI WDROŻENIA

Szeroki wybór opcji rozwiązania zapewnia aptece dostosowanie usługi do jej indywidualnych potrzeb.

  • Rezerwacje dostępne przez wizytówkę internetową apteki w OSOZ oraz portal KtoMaLek.pl
  • Rezerwacja leków niedostępnych w aptece – realizowanych w formie zamówień
  • Proponowanie zamienników
  • Automatyczne wysyłane powiadomienia e-mail o statusie rezerwacji
  • Możliwość rezerwacji dla pacjentów z Indywidualnym Kontem Zdrowtnym, jak i bez niego