Kasy online – dla kogo i kiedy?

Komisja Finansów Publicznych, która, zgodnie z planem 11 września miała się zająć projektem zmiany ustawy wprowadzającej kasy online na nasz rynek, odwołała swoje posiedzenie w tej sprawie. Oznacza to, że planowany na 1 paźdzernika 2018 roku termin wejścia w życie tej ustawy zostanie przesunięty (opóźniony). Czy również terminy obowiązkowego stosowania kas online przez podatników, które wynikały z projektu ustawy także zostaną przesunięte? Tego na razie nie wiemy.

Od 1 stycznia 2019 roku kasy online powinni posiadać.

a) podatnicy świadczący usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania, oraz w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów,

b) podatnicy prowadzący sprzedaż benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych;

Od 1 lipca 2019, kasy fiskalne online zobowiązani będą wprowadzić.

Podatnicy świadczący usługi związane z wyżywieniem wyłącznie świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo, oraz w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania.

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązkiem zostaną objęte.

Usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne, budowlane, usługi w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów, usługi prawnicze oraz związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej wyłącznie w zakresie wstępu.

Udostępnij dalej